0553 334 05 30
Para Birimi Seçimi
  Filtrele
Toplam 0 Ürün
  Ürün Bulunamadı

Dekorasyonda mobilyaların tamamlayıcısı olarak sınıflandırılan halılar, doğru niteliklerde seçildiğinde yaşam alanlarında uyumlu bir atmosfer çıkarırken, estetik dokunuşlar yapmanıza da yardımcı oluyor. Halı seçimi bulunduğu ortamı tamamlayan ve bu ortamda kendini rahat hissedebileceğiniz dekoratif tamamlayıcılar olarak önemli bir rol oynuyor.

Kullanım Alanlarına Göre Halılar

Dekorasyonun önemli parçalarından biri olan halılar, kullanıldığı alana göre farklılık gösterebilir. Antialerjik özelliklere sahip, kolay temizlenebilen çocuk halısı , kaymaz tabanlı mutfak halısı ve banyo paspası kullanarak işinizi kolaylaştırabilirsiniz. Antreniz için renkli uzun yolluklar tercih edebilirsiniz. Böylelikle dar ve uzun koridorunuzu sportif ve klasik tasarımlarla bütünleştirip canlı bir geçiş ortamı yakalayabilirsiniz. Geniş bir balkonunuz varsa ya da yemek masanızın altına halı arıyorsanız yuvarlak halılar tam size göre olacaktır. Böylelikle alandaki şıklığı odanın diğer köşelerine yansıtabilirsiniz. Ayrıca, yaz mevsiminde ince iplikli kilim kullanarak etnik, iskandinav desenlerinden yararlanabilirsiniz.

Halı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Halının kalitesini belirleyen en önemli faktör ipliğin cinsidir. Halılar pamuk, yün, akrilik, polipropilen, polyester, polyamid gibi ipliklerden oluşabilir. Halının hangi iplik türünde üretildiği onun kullanım alanından kolay temizlenip temizlenmemesine, leke tutmasından yumuşak ya da sert bir dokuya sahip olmasına kadar pek çok özelliğini belirlemektedir. Örneğin polipropilen daha çok dış mekanlarda tercih edilirken, polyester de lekelere karşı daha dirençli bir iplik cinsidir. Halı seçerken iplik, renk, ölçü gibi karar verilmesi gereken temel noktaları belirledikten sonra fiyat araştırması yapmaya başlayabilirsiniz. bebisimhali.com, birbirinden farklı renk ve desenlerdeki halı modelleri ile size en uygun fiyatlı ve en kaliteli seçimleri sunuyor.

Halılar nasıl temizlenmeli?

Öncelikle, halınızı temizlemeden önce mutlaka temizleme talimatlarını okumalısınız. Halınızı elektrikli süpürge ile süpürdükten sonra üzerindeki lekeleri görmeniz de kolaylaşacaktır. Lekeler halının üzerinde kuruyup yapışmasından önce temizlemek daha etkili bir çözüm olacaktır. Halı lekeleri bastırarak temizlenmelidir. Sürterek silmek lekenin halıya daha fazla bulaşmasına neden olacaktır. Kimyasal içeriği yüksek ürünlerden uzak durulmalı, mümkün olduğunda doğal içerikli ürünler kullanılmalıdır. Islak şekilde sildiğiniz ya da yıkadığınız halı, hemen kurutulmalıdır. Ancak güneş ışığına maruz bırakıp renklerinin solmasına da izin verilmemelidir. Halı temizliğinin püf kuralı halı ipliklerine zarar vermeden mikroplardan arındırmaktır.

E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.